Rowery

Witamy w dziale poświęconym rowerom. Jazda na rowerze będzie nam sprawiała maksimum przyjemności tylko wtedy, gdy będziemy mieli odpowiednio dobrany sprzęt. W jaki sposób to zrobić? Na co zwrócić uwagę? Chętnie podzielimy się naszym doświadczeniem.

Przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie na bardzo ważne pytanie: gdzie i w jaki sposób będziemy jeździli, bo od tego uzależniony jest typ roweru.

Górskie – to sprzęt przeznaczony do jazdy po pagórkowatym i górzystym terenie, lasach i bezdrożach, na różnych nawierzchniach.
Dzielimy je na trzy rodzaje wielkości koła: 29″ 27,5″ i 26″ Każdy z nich ma swoje zalety: Rower z kołami 29″ jest najstabilniejszy w prowadzeniu podczas dużych prędkości i najszybszy, najlepiej radzi sobie z dużymi nierównościami. Rower 26″ jest najzwrotniejszy i nałatwiej przyspiesza. Koło o rozmiarze 27,5″ z kolei wypośrodkowuje zalety rowerów 26″ i 29″.

Szosowe – lekkie rowery stworzone specjalnie do szybkiej jazdy i ścigania się na drogach sfaltowych.Odpowiednio dobrana geometria ramy, szerokość opony oraz aerodynamiczna pozycja minimalizuje opory i pozwala osiągać dużą prędkość przy minimalnym nakładzie pracy.

Turystyczne – dzielimy na trekkingowe i krosowe. Tego typu rowery dobrze sprawdzają się zarówno na asfalcie jak i na utwardzanych nawierzchniach i leśnych ścieżkach. Łączą w sobie komfort i dynamikę jazdy.
Posiadają mocną ramę oraz duże – 28″ koła. Pozycja na rowerze jest bardzo wygodna – dzięki czemu doskonale nadają się na weekendowe wypady za miasto.
Zasadnicza różnica pomiędzy trekkingowymi a krosowymi tkwi w dodatkowym osprzęcie: te pierwsze posiadają bagażnik, lampy zasilane z prądnicy oraz błotniki przydatne podczas turystyki, z kolei rowery Krosowe posiadają jedynie osprzęt niezbędny do jazdy (brak błotników, bagażnika itd) – dzięki czemu wyglądają agresywniej.

Miejskie i klasyczne – przeznaczone są do bezpiecznego poruszania sie po ulicach miasta. Bardzo wygodne rowery,dzięki wyprostowanej pozycji zapewniają nam maksimum widoczności w ruchu miejskim. Łączą komfort z funkcjonalnością przy bardzo wysokim poziomie elegancji.

Dziecięce – zaprojektowane specjalnie dla dzieci, by zapewnić im wygodę jazdy, prawidłowy rozwój oraz jak największe bezpieczeństwo.Tego rodzaju rowery zostały zaprojektowane dla użytkowników o ciężarze nie przekraczającym 34kg.
Część z nich posiada przerzutki zewnętrzne, jednak naszym zdaniem zdecydowanie lepiej sprawdzają się mechanizmy z piastą 3-biegową lub bez przekładni. Dwa ostatnie rozwiązania posiadają hamulec w pedałach co zapewnia dziecku maksimum bezpieczeństwa – odpowiednią skuteczność hamowania w każdych warunkach.

Jak już wybraliśmy odpowiedni typ, powinniśmy zastanowić się nad odpowiednim dla naszej budowy rozmiarem sprzętu:

rozmiar ramy

Skoro już mamy wybrany odpowiedni typ oraz rozmiar, przyszedł czas na wybór konkretnego modelu roweru. Zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą:

kross cktrek-p

Posiadamy w ciągłej sprzedaży również części, akcesoria oraz narzędzia potrzebne do serwisowania jednośladów.